Mirosław Mrzygłód
Zapraszam także na stronę www.mochtak.pl gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat oprogramowania.

Posłuchaj Radia Express Posłuchaj Radia Bielsko Posłuchaj Disco Radio Posłuchaj Mega Radio

Projekty

Moją pasją jest pisanie. Zarówno aplikacji internetowych, jak i tzw. biurkowych. Do tej pory kilka udało mi się napisać, tu przedstawię tylko niektóre z nich.

Android

Radio BIELSKO - aplikacja mobilna
Radio BIELSKO Android

Aplikacja umożliwia słuchanie radia, sprawdzanie playlisty, przeglądanie wiadomości oraz łatwy i szybki dostęp do zapisów audycji nadawanych na antenie. Możliwy jest także szybki kontakt ze stacją za pomocą telefonu, SMS oraz wiadomości e-mail.

Plany (już zrealizowane):

 • wersja na tablety
 • zmiana wyglądu okien podcast
 • zmiana wyglądu okna playlista
 • wskazówki dojazdu

Aplikacja do pobrania ze sklepu Google Play: Radio BIELSKO Google Play

Radio EXPRESS FM - aplikacja mobilna
Radio EXPRESS FM Android

Aplikacja bardzo podobna do tej dla Radia BIELSKO. Wyglądem i funkcjonalnoścą, choć kolorystyka inna:)

Aplikacja do pobrania ze sklepu Google Play: Radio EXPRESS FM Google Play

Aplikacje internetowe

CMS
CMS Full

Duży system CMS, który umożliwa zarządzanie rozbudowaną witryną internetową. W tym celu posiada zaawansowany panel administracyjny.
Składa się z modułów:

 • newsy
 • teksty (artykuły)
 • strony statyczne
 • galerie zdjęć
 • multimedia (obrazki, dźwięki i filmy)
 • komentarze
 • księga gości
 • sondy
 • newsletter
 • statystyki oglądalności
 • panele zarządzania użytkowniakmi witryny oraz moderatorami
 • system zarządzania reklamami
 • forum
 • wyszukiwarka

Poszczególne moduły można włączać i wyłączać z poziomu panelu administracyjnego. Dostęp do panelu posiadają użytkownicy o trzech poziomach uprawnień: administrator, moderator i użytkownik, które to poziomy pozwalają na wykonywanie określonych opracji w systemie, takich jak dodawanie treści, edycja i kasowanie treści, uraz ustawienia konfiguracyjne.
System ciągle jest rozbudowywany.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz!

CMS Lite
CMS Lite

Mniejsza odmiana dużego systemu CMS. Umożliwia stworznie witryny o dowolnej ilości podstron zawierającej do 6 pól tekstowych i do 4 pól obrazkowych. Każde pole jest dowolnie definiowane pod kątem zawartości oraz widoczności.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz!

Radio BIELSKO
Radio BIELSKO

Bardzo rozbudowany serwis dla Radia BIELSKO, który posiada zaawansowany panel administracyjny umożliwiający kontrolę zawartości strony. Wśród funkcjonalności serwisu wymienię: wiadomości, galerie, sondy, system komentarzy, automatyczną Liste Przebojów i wiele innych elementów, które trudno tu wymienić.

W razie pytań co do tej aplikacji, odwiedź stronę firmy Grapesoft - tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

Podbeskidzie wybiera - wybory 2007
Podbeskidzie wybiera - wybory 2007

Strona, która powstała z okazji wyborów parlamentarnych w roku 2007. Oprócz newsów wyborczych, zawierała informacje (niektóre rozbudowane) o kandydatach oraz system komentarzy. Zarządzanie witryną odbywało się ze specjalnie dedykowanego panelu administarcyjnego.

Aplikacja powstała w firmie Grapesoft.

Szpital ogólny
Szpital Ogólny w Bielsku-Białej

Serwis dla Szpitala Ogólnego w Bielsku-Białej. Jednym z założeń aplikacji było pełne zarządzanie zawartością z panelu admnistracyjnego. Dlatego dostęp do panelu jest podzielony na poziomy dostępu - poszczególni użytkownicy otrzymują dostęp do modyfikacji wybranych obszarów witryny.

W razie pytań co do tej aplikacji, odwiedź stronę firmy Grapesoft - tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

CMS
CMS

Powstający właśnie system CMS - czyli System Zarządzania Treścią. Posiada budowę modułową, która umożliwa końcowemu użytkownikowi dowolne modyfikowanie nie tylko zawartości (treści) serwisu, ale także decydowaniu jakie elementy (moduły) chciałby mieć dostępne na swojej stronie.

W razie pytań co do tej aplikacji, odwiedź stronę firmy Grapesoft - tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

Bielskie Centrum Kultury
Bielskie Centrum Kultury

Portal informacyjny największej bielskiej instytucji kulturalnej. Zawiera system newsów, galerie zdjęć, promosy, możliwość odtwarzania nagrań audio/wideo, wyszukiwarkę oraz publikacji sond i głosowań internautów. Zawartość portalu zarządzana jest za pomocą panelu administracyjnego opartego na systemie Grapecom CMS.

W razie pytań co do tej aplikacji, odwiedź stronę firmy Grapesoft - tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

Portal Grzegorz Mochtak
Portal Grzegorz Mochtak

Serwis internetowy firmy prowadzącej działalność outsourcingową w zakresie wsparcia technicznego rozgłośni radiowych. Witryna umożliwia dodawanie newsów i artykułów, tworzenia galerii zdjęć, sond i zamieszczania plików do pobierania przez użytkowników oraz zawiera forum dyskusyjne. Całość oparta jest na autorskim systemie zarządzania treścią Grapecom CMS.

W razie pytań co do tej aplikacji, odwiedź stronę firmy Grapesoft - tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

Aplikacje biurkowe

Newsroom

Newsroom to system do edycji i emisji wiadomości (serwisów) radiowych. Składa się z dwóch modułow: Newsroomu (program do edycji serwisów) i Czytacza (program do emiskji serwisów). Program Newsroom umożliwia kompletne stworzenie serwisu - poprzez wprowadzenie poszczególnych elementów serwisu (depesze, dźwięki) aż do złożenia z tych "klocków" gotowego serwisu. Program umożliwia pracę zdalną (poza siedzibą redakcji) i posiada szereg opcji ułatwijących pracę, takich jak zarządzanie użytkownikami, ich uprawnieniami, historię zmian wprowadzanych do newsów i serwisów, oraz archiwum wiadomości i gotowych serwisów.

Newsroom

Program newsroom współpracuje z programem Czytacz. Program ładuje gotowy serwis przygotowany przez Newsroom, i umożliwia jego prezentację na antenie.

Czytacz

Zaletą programu jest to, że serwisant sam czyta serwis z monitora, niejako realizując sam siebie, gdyż wyemitowanie konkretnego dźwięku właściwie sprowadza się jedynie do kliknięcia odpowiedniego przycisku umieszczonego pośród tekstu, który odczytuje z monitora.

Program dystrubuuje firma Portal

Analiza emisji

Ten program umożliwia analizę bazy programu emisyjnego DynaMIX, a także raportów poemisyjnych.

Analiza emisji

Analiza możliwa jest w oparciu o dowolnie definiowane kryteria. Dodatkowo w przypadku analizy raportów poemisyjnych, oprócz analizy ilościowej, możliwa jest także analiza czasowa, która pozwala zorientować się np. w procentowym udziale polskiej muzyki w stosunku do zagranicznej - a takie dane wymagane są w raportach do ZAIKSU.

Program dystrubuuje firma Portal

Wyceny do newsroomu
Wyceny do newsroomu

Program służy do wyceniania newsów napisanych w programie Newsroom, oraz analizy (w postaci wykresów) struktury newsów i struktury zarobków dziennikarzy.

Program dystrubuuje firma Portal

Szpieg emisji

Program odprócz odtwarzania plików szpiega (całodobowego nagrania programu stacji radiowej), umożliwia wycinanie i eksport dowolnych fragmentów do plików mp3.

Szpieg emisji

Program nagranie całego programu pokazuje na wykresach, z których odczytać możemy wszystko o soposobie emisji nagrania z programu emisyjnego, a także wszystkie dane o nagraniu zapisane w plikach DAT. Dodatkowo możliwe jest generowanie raportów ZAIKS.

Program dystrubuuje firma Portal

Edytor audio
Edytor audio

Edytor w wersji roboczej. Funkcjonalność: Otwarcie pliku z dysku, zapisanie, nagrywanie z dowolnego wejścia. Zaznaczanie fragmentów - granie fragmentu, granie poza fragmentem, wycięcie zaznaczenia, wycięcie reszty, normalizacja.

Program dystrubuuje firma Portal

Player
Muzyczne Radio Player

Muzyczne Radio Player to program, który umożliwia słuchanie wszystkich kanałów Muzycznego Radia, użytkownik ma również możliowość zdefiniowania swoich ulubionych kanałów radiowych. W opcji dodatkowej program umożliwia również odsłuchiwaie plików dźwiękowych udostępnianych przez stację w formie tzw. podcastów. O tym, jakich kanałów będzie można słuchać za pomocą tego playera, a także jakie audycje będą dostępne w okienku Podcasty, decyduje administrator Muzycznego Radia za pomocą panelu administracyjnego. Player wyświetla także reklamy, oraz obraz ze studia radiowego - elementy te również definiowane są przez administratora Muzycznego Radia.

Aktualną wersję programu możesz pobrać za darmo ze strony Muzycznego Radia, lub korzystając z linku bezpośredniego

Archiwum dźwiękowe
Archiwum dźwiękowe

Archwium dźwiękowe, to system umożliwiający zarządzanie archiwum dźwiękowym radia i udostępnianie go poprzez www. Przy pomocy programu dodajemy do archiwum dźwięki opisane za pomocą dowolnie definiowalnych 40 pól opisowych. Z każdym dźwiękiem może być stowarzyszona dowolna ilośc obrazków. Program sam zajmuje się przekodowaniem dźwięków do wymaganej w archiwum jakości. Panel www umożliwia przeglądanie zawartości archiwum, odsłuchiwanie próbek, oraz składanie zamówień na dźwięki w pełnej jakości, które zostaną dostarczone zamawiającemu mailem.

Program dystrubuuje firma Portal

StorePlayer
StorePlayer

StorePlayer to program do emisji muzyki w sklepach i supermarketach. Posiada dwie wersje: wersję "do grania" i wersję "do układania". Wersja "do grania" odtwarza wcześniej przygotowaną playlistę składającą się z muzyki i reklam. Możliwe jest dołączenie trzech list reklamowych: reklamy mogą być odtwarzane co piosenkę, co dwie piosenki oraz o ściśle zadanych godzinach. Główna playlista także posiada zdefiniwaną godzinę rozpoczęcia: gdy nadejdzie godzina określona początkiem playlisty, program podejmuje automatyczną emisję. Załadowanie playlisty o godzinie, która wypada gdzieś w środku playlisty, i wciśnięcie klawisza "play", spowoduje podjęcie emisji od elementu, który jest nabliższy czasowo aktulanej godzinie. Wersja "do układania" posiada te same funkcjonalności, które ma wersja "do grania", a dodatkowo także posiada możliwość edycji i automatycznego generowania playlist według zadanych parametrów.

Program dystrubuuje firma Portal

To tylko niektóre moje aplikacje, jest jeszcze wiele innych, które powstały z potrzeby chwili i mają wąsko specjalizowane działanie.